Второ дете предозира с парацетамол, лекарите от Пирогов едвам го спасиха

06 Март 2025 | 10:47
0 коментара
Общество
София
Второ дете предозира с парацетамол, лекарите от Пирогов едвам го спасиха

В Токсикологията на университетската спешна болница "Пирогов" спасиха момиче на 14 години след прием на голямо количество парацетамол.

Детето постъпва по спешност с тежко повръщане и с данни за първоначално засягане на черния дроб.

Веднага е приета в Токсикологията на "Пирогов". Започнато е депорационно и детоксично лечение. За щастие усилията на екипа на доц. Маргарита Гешева дават резултат и лечението приключва успешно. Към момента момичето вече е при семейството си.

Предстои проследяване на чернодробната функция в продължителен период от време.

Припомняме, че противовъзпалителните хапчета се показват в социалната мрежа TikTok и подтиква към прекомерен прием.

Добавете Вашия коментар

TOP