Внос на медицински сестри от Индонезия предлага здравното министерство
13 Март 2026 | 12:27
0 коментара
Бизнес
България

Министерство на здравеопазването предлага на болниците в страната да запълнят кадровия си дефицит с медицински сестри, внесени от… Индонезия. Това става ясно от писма на регионалните здравни инспекции до лечебните заведения в цялата страна.
Повод за тях е заявеният интерес от страна на посолството на Индонезия за внос на сестри в България. Поради наличие на излишък от тези кадри, държавата предлага да ни предостави квалифицирана работна ръка.






