Сектор „Домашно насилие“ при ГДНП с първа колективна награда „Полицай на годината-2025“
15 Декември 2025 | 14:11
1 коментара
Общество
България

Първа колективна награда Полицай на годината - 2025 е за сектор „Домашно насилие“ при ГДНП
На официална церемония в НДК днес, отличието им връчи зам.-министърът на вътрешните работи Филип Попов.
За две години от създаването си секторът се доказа с качествата да установи диалог и сътрудничество с останалите държавни институции и неправителствени организации и реализирането на конкретни мерки от страна на МВР по линия на домашното насилие.
Разработени и утвърдени са Методически указания за действията на служителите в МВР по Закона за защита от домашно насилие.
Обучени са над 4000 полицейски служители. В началото на тази година в реална експлоатация стартира и Автоматизирана информационна система, чрез която обменът на данни е ефективен инструмент в ежедневната работата на полицейските служители, отзоваващи се на сигнал за домашно насилие.
Друга инициатива на сектора е Националната програма за работа с деца „Насилието е безсилие“.
Колеги, бъдете горди с наградите си!
На официална церемония в НДК днес, отличието им връчи зам.-министърът на вътрешните работи Филип Попов.
За две години от създаването си секторът се доказа с качествата да установи диалог и сътрудничество с останалите държавни институции и неправителствени организации и реализирането на конкретни мерки от страна на МВР по линия на домашното насилие.
Разработени и утвърдени са Методически указания за действията на служителите в МВР по Закона за защита от домашно насилие.
Обучени са над 4000 полицейски служители. В началото на тази година в реална експлоатация стартира и Автоматизирана информационна система, чрез която обменът на данни е ефективен инструмент в ежедневната работата на полицейските служители, отзоваващи се на сигнал за домашно насилие.
Друга инициатива на сектора е Националната програма за работа с деца „Насилието е безсилие“.
Колеги, бъдете горди с наградите си!
Добавени коментари
IVA HRISTOVA публикува:
16 Декември 2025 | 06:02
Има ли още хора, които не разбират защо има толкова насилие сред деца и хора, някой да е гледал филм без насилие. Толкова много ,,идеи" има във всички сериали, филми и то на много извести артисти. Опомнете се телевизии не е достатъчно да слагате ,,червени точки"






