Плувните надежди на „GD Sport” държавни вицешампиони, медали за „Вихрен“ и „Пирин“

23 Ноември 2022 | 08:19
Плувните надежди на  GD Sport” държавни вицешампиони, медали за  Вихрен  и  Пирин

Плувните надежди на „GD Sport” /Бл/ се наредиха втори в комплексното класиране на държавното лично отборно първенство за деца до 12 г. в Бургас. Благоевградчани заслужиха вицешампионската титла с 3 купи и 18 медала.

Най-добро постижение по таблицата на ФИНА при момичетата с 539 точки за представянето си на 200 метра свободен стил регистрира Петра Захариева. Тя спечели общо 3 златни, 3 сребърни и 1 бронзово отличие. Мария Павлова оформи златно каре, което гарнира с 2 втори места, индивидуално почетната стълбичка посетиха още Мария Бельова /3 златни, 1 бронзов/ и Ванеса Гошева /2 златни, 2 бронзови/. Бельова, Гошева, Павлова и Захариева са първи в щафетата на 4х50 м св. стил и в съчетаната на 4х50 м, а втори на 4х50 м св. стил са Димитър Дамянов, Костадин Попов, Калоян Койков, Ивайло Пирински, а трети в съчетаната на 4х50 м – Николай Дюлгеров, Димитър Дамянов, Кристиян Методиев и Ивайло Пирински. Васил Узунов от „Вихрен“ е двукратен шампион, бронзов медалист и номер 1 при момчетата с 403 т. за плуването си на 400 м св. стил, неговата съекипничка Яна Ангелова се окичи с бронз. Сребро на „Пирин“ донесе Мартин Зашев, който бе част и от благоевградската щафета заедно с Мартин Атанасов, Божидар Рангелов и Виктор Ханджийски. Четиримата са трети на 4х50 м св. стил. Най-високо от „Сандански“ се класира Ивана Аврамова – четвърта. В проявата се включиха 346 състезатели на 52 клуба.