Откриха модерен STEM център в Трето ОУ "Братя Миладинови" в Гоце Делчев

22 Май 2026 | 14:06
0 коментара
Общество
Благоевград
Откриха модерен STEM център в Трето ОУ Братя Миладинови в Гоце Делчев

На 21 май се състоя официалното откриване на STEM центъра в III ОУ „Братя Миладинови“ – гр. Гоце Делчев.

На събитието присъстваха: г-н Ивайло Златанов, началник на Регионалното управление на образованието – Благоевград, г-н Богдан Боцев, заместник-кмет на Община Гоце Делчев, г-н Костадин Харисков, началник на отдел „Образование, култура, социални дейности, спорт и младежки дейности“ към общината, директори на училища и детски градини.

След прерязването на лентата започнаха демонстрации в кабинетите.

Свързвайки математиката с технологиите и изкуството, учениците представиха софтуерен инструмент за визуализация на математически концепции, разработен от екип на III ОУ „Братя Миладинови“. Възпитаниците на училището демонстрираха цялостен инжерно-технически процес за изработване на сглобяеми изделия – от съответната идея до 3D принтирането на отделните части. Изключително впечатляващи бяха литофани по рисунки на ученици, изработени с 3D принтер.

Демонстрациите продължиха в кабинетите по физика и астрономия, биология и ЗО и химия и ООС. Под ръководството на своите учители учениците представиха как чрез STEM средата изученото в часовете може да се онагледи и представи по достъпен и интересен начин.

Учениците показаха, че обучението в STEM центъра може да съчетава науките, технологиите, инженерството и математиката, а самите те могат да развият своята дигитална грамотност, като изследват реални практически проблеми.

По повод откриването на STEM центъра пожелания бяха отправени от началника на РУО – Благоевград г-н Ивайло Златанов.

87654321234567887654321234567898765432123456789

34757273854289453726573284728737288423563657346576437543757345784365437683734

702404161 1509048274565689 4949218945817149167 n

Добавете Вашия коментар

TOP