Отборите на Интер и Ювентус завършиха 1:1 в супердербито на Италия

14 Септември 2013 | 21:14

Отборите на Интер и Ювентус загубиха първи точки в тазгодишния сезон от Серия "А", след като завършиха 1:1 в супердербито на Италия от третия кръг на Серия "А".

Резервата Мауро Икарди даде преднина в 72-ата минута, а Артуро Видал (74) изравни при следващата атака, като двата отбора имат по седем точки в калчото. Пред пълните трибуни на Джузепе Меаца" двата гранда изиграха много интересен и интензивен двубой, като накрая гостите можеха да спечелят, ако не беше страхотно спасяване на Самир Ханданович в 87-ата минута при удар с глава на Видал.

Валтер Мадзари заложи на Родриго Паласио и Рикардо Алварес в атака, докато Карлос Тевес и възстановилия се в последния момент Мирко Вучинич водеха тази на шампионите. Националният защитник на Италия Андреа Бардзали също се възстанови и бе на терена от първата минута. Джанлуиджи Буфон показа рефлекса си в 11-ата минута след удар на Юто Нагатомо.

В 32-ата минута Андреа Пирло изведе отлично Пол Погба, който на два метра от вратата стреля слабо с левия крак и Самир Ханданович изби. три минути преди края на първата част Слити Тайдер от малък ъгъл стреля, но Буфон изби в ъглов удар. На почивката Маурисио Исла замени Стефан Лихщтайнер, а в 59-ата минута Артуро Видал пропусна след отлична контраатака на шампионите.