Общинарите в Благоевград почетоха Успение Богородично
15 Август 2020 | 14:08
0 коментара
Култура
Ръководството на община Благоевград почете най-големия летен християнски празник - Успение Богородично. Те присъстваха на празничната литургия, отслужена в Църквата „Въведение Богородично“- кв. „Вароша“.
Община Благоевград, съвместно с църковните настоятелства на Църквата „Въведение Богородично“- кв. „Вароша“ , Църквата "Св. Николай"- кв. "Грамада", Църквата "Св. Архангел Михаил"- кв. "Еленово" и Църквата „Свети Димитър“, кв. „Струмско“, раздаде и курбан за здраве на всички граждани и гости на Благоевград.
Общината бе подсигурила еднократни съдове за разливане, предпазни маски и ръкавици, а звено "Обществен ред и сигурност" осъществяваха контрола по спазването на всички противоепидемични мерки в дворовете на четирите църкви.






