Община Кюстендил започна обучения по киберсигурност за ученици
11 Ноември 2025 | 15:27
0 коментара
Общество
Кюстендил

„Превенцията е най-важна, за да можем да опазим вас – децата, защото именно вие сте нашето бъдеще", заяви кметът инж. Огнян Атанасов.
Във връзка с усилията за повишаване на информираността и защитата на децата и младежите от онлайн заплахи, Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните при Община Кюстендил организира специализирани обучения по киберсигурност, насочени към седмокласниците от училищата в общината през учебната 2025/2026 година.
„Много е важно да разбирате рисковете, които крие интернет, защото всеки един от вас има достъп до електронни устройства и социални мрежи. Много е вероятно да се сблъскате с различни форми на кибертормоз. Затова тези обучения са изключително ценни – те ви показват как да се предпазвате, как да разпознавате опасностите и как да реагирате правилно.
Превенцията е най-важна, за да можем да опазим вас – децата, защото именно вие сте нашето бъдеще,“ подчерта кметът.
Обученията се реализират в партньорство с Cyber360 Academy и се водят от водещия експерт в областта на киберсигурността Явор Колев, с над 25 години професионален опит в противодействието на високотехнологичната престъпност.
Програмата цели да повиши дигиталната грамотност на учениците, да ги научи да разпознават онлайн рискове и да прилагат безопасно поведение в интернет пространството. Занятията се провеждат в интерактивна форма, адаптирана към възрастта на участниците, и включват дискусии, реални казуси и прожекция на кратък филм „Киберпрестъпност“.
График на провеждане:
11 ноември 2025 г.
11:30 – 13:00 ч. – ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ – гр. Кюстендил
13:30 – 15:00 ч. – ПМГ „Проф. Емануил Иванов“ и СУ „Васил Левски“ – гр. Кюстендил
12 ноември 2025 г.
14:00 – 15:30 ч. – Младежки център – гр. Кюстендил
(ОУ „Проф. Марин Дринов“, ОУ „Иван Вазов“, ОУ „Св. Паисий Хилендарски“)
Всеки участник ще получи удостоверение за участие от Cyber360 Academy.
Във връзка с усилията за повишаване на информираността и защитата на децата и младежите от онлайн заплахи, Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните при Община Кюстендил организира специализирани обучения по киберсигурност, насочени към седмокласниците от училищата в общината през учебната 2025/2026 година.
„Много е важно да разбирате рисковете, които крие интернет, защото всеки един от вас има достъп до електронни устройства и социални мрежи. Много е вероятно да се сблъскате с различни форми на кибертормоз. Затова тези обучения са изключително ценни – те ви показват как да се предпазвате, как да разпознавате опасностите и как да реагирате правилно.
Превенцията е най-важна, за да можем да опазим вас – децата, защото именно вие сте нашето бъдеще,“ подчерта кметът.
Обученията се реализират в партньорство с Cyber360 Academy и се водят от водещия експерт в областта на киберсигурността Явор Колев, с над 25 години професионален опит в противодействието на високотехнологичната престъпност.
Програмата цели да повиши дигиталната грамотност на учениците, да ги научи да разпознават онлайн рискове и да прилагат безопасно поведение в интернет пространството. Занятията се провеждат в интерактивна форма, адаптирана към възрастта на участниците, и включват дискусии, реални казуси и прожекция на кратък филм „Киберпрестъпност“.
11 ноември 2025 г.
12 ноември 2025 г.
(ОУ „Проф. Марин Дринов“, ОУ „Иван Вазов“, ОУ „Св. Паисий Хилендарски“)
Всеки участник ще получи удостоверение за участие от Cyber360 Academy.









