Мотокросът в Зелендол, край Благоевград отдаде почит на Красимир Божурски
13 Април 2025 | 18:15
1 коментара
Спорт
Благоевград

Тази неделя край Благоевград се проведе вторият кръг от Отворения календар по мотокрос за 2025 г. Домакин на събитието бе клуб „Еърмакс Рейсинг Тим“, а надпреварата на мотополигон „Зелендол“ носеше името „GP Благоевград“ и бе посветена на Красимир Божурски – дългогодишен председател на клуба и вдъхновител на мотокроса в региона.
Над 130 състезатели от България, Гърция, Турция и Сърбия взеха участие в шампионата по мотокрос "Гран при Благоевград 2025", съобщи репортер на Pirinsko.com.
Красимир Божурски остави значима следа в развитието на мотоциклетния спорт в Югозападна България. Под негово ръководство бе създаден и самият мотополигон „Зелендол“, на който през годините са се провеждали множество състезания от Републиканския шампионат. Съботният ден премина с квалификации и свободни тренировки, а в неделя феновете станаха свидетели на зрелищни състезания в класовете 50, 65 и 85 кубика, МХ 1/МХ 2, МХ 450/250 и МХ Senior. Надпреварата бе организирана по всички стандарти на БФ Мотоциклетизъм и съгласно Наредбата за 2025 г.
Официалното откриване на събитието беше емоционално и запомнящо се. Публиката бе приветствана с думи на признателност и благодарност: „Благодарим за вашата подкрепа! Благодарим за голямата любов и всеотдайност към мотоциклетния спорт, които ни събраха тук днес.“ Специално внимание бе отделено на възстановяването на традицията мотокросът отново да има своето място в Благоевград. През 2017 г., благодарение на съвместните усилия на спортната общност и местната власт, бе възродена една прекъсната от десетилетия традиция. Водещият на събитието, г-н Слави Илиев, обяви с гордост, че мотополигон „Зелендол“ отново е част от календара на Отворения шампионат на БФМ.
Силно послание отправи и легендата на българския мотокрос Димитър Рангелов: „Отново съм на това трасе, което ме направи състезател – това е Зелендол. Най-големият символ на това състезание е Краси и неговото семейство. Дано тази традиция продължи и създава състезатели от световна величина. Пожелавам на всички състезатели успешен старт и безаварийно завършване.“
Поздравления към организаторите и участниците отправи и заместник-кметът на община Благоевград г-н Кимчев, който подчерта значението на спортните събития за регионалното развитие.
Началото на състезателния ден бе поставено по въздействащ начин – със специален демонстративен старт, направен от Виктор Нейчев, един от най-добрите състезатели на клуба. Той излезе на трасето с оригиналната екипировка и мотора на Красимир Божурски – символ на страстта и отдадеността към спорта.
Събитието премина с голям интерес и активна публика, която изпрати състезателите с бурни аплодисменти и много емоции. „GP Благоевград“ доказа, че традицията живее – и продължава с гордост в памет на хора като Красимир Божурски.
Награждаването може да видите тук:
Над 130 състезатели от България, Гърция, Турция и Сърбия взеха участие в шампионата по мотокрос "Гран при Благоевград 2025", съобщи репортер на Pirinsko.com.
Красимир Божурски остави значима следа в развитието на мотоциклетния спорт в Югозападна България. Под негово ръководство бе създаден и самият мотополигон „Зелендол“, на който през годините са се провеждали множество състезания от Републиканския шампионат. Съботният ден премина с квалификации и свободни тренировки, а в неделя феновете станаха свидетели на зрелищни състезания в класовете 50, 65 и 85 кубика, МХ 1/МХ 2, МХ 450/250 и МХ Senior. Надпреварата бе организирана по всички стандарти на БФ Мотоциклетизъм и съгласно Наредбата за 2025 г.
Официалното откриване на събитието беше емоционално и запомнящо се. Публиката бе приветствана с думи на признателност и благодарност: „Благодарим за вашата подкрепа! Благодарим за голямата любов и всеотдайност към мотоциклетния спорт, които ни събраха тук днес.“ Специално внимание бе отделено на възстановяването на традицията мотокросът отново да има своето място в Благоевград. През 2017 г., благодарение на съвместните усилия на спортната общност и местната власт, бе възродена една прекъсната от десетилетия традиция. Водещият на събитието, г-н Слави Илиев, обяви с гордост, че мотополигон „Зелендол“ отново е част от календара на Отворения шампионат на БФМ.
Силно послание отправи и легендата на българския мотокрос Димитър Рангелов: „Отново съм на това трасе, което ме направи състезател – това е Зелендол. Най-големият символ на това състезание е Краси и неговото семейство. Дано тази традиция продължи и създава състезатели от световна величина. Пожелавам на всички състезатели успешен старт и безаварийно завършване.“
Поздравления към организаторите и участниците отправи и заместник-кметът на община Благоевград г-н Кимчев, който подчерта значението на спортните събития за регионалното развитие.
Началото на състезателния ден бе поставено по въздействащ начин – със специален демонстративен старт, направен от Виктор Нейчев, един от най-добрите състезатели на клуба. Той излезе на трасето с оригиналната екипировка и мотора на Красимир Божурски – символ на страстта и отдадеността към спорта.
Събитието премина с голям интерес и активна публика, която изпрати състезателите с бурни аплодисменти и много емоции. „GP Благоевград“ доказа, че традицията живее – и продължава с гордост в памет на хора като Красимир Божурски.
Награждаването може да видите тук:
Добавени коментари
Апостола публикува:
15 Април 2025 | 11:41
Браво! Отлична организация и супер трасе!















