Иззеха над 300 кг месо без произход на границата

14 Април 2026 | 16:06
0 коментара
Криминално
България
Иззеха над 300 кг месо без произход на границата

Общо 328 кг месо и месни продукти без документи за произход иззеха инспектори от Областната дирекция по безопасност на храните-Русе. Това съобщиха от Българската агенция по безопасност на храните(БАБХ).

Акцията е проведена съвместно с Гранична полиция на ГКПП „Дунав мост“. Количеството е открито в спрян за рутинна проверка хладилен бус с българска регистрация, взет под наем от турски гражданин, движещ се в посока Румъния.

 

Установени са наденица, малотрайни колбаси и кренвирши, месо за дюнери, цели пилета и пилешки разфасовки. Всички те са насочени за унищожаване. Съставен е акт на фирмата - собственик на хладилния бус, защото автомобилът не е регистриран за превоз на храни.

 

БАБХ

Добавете Вашия коментар

TOP