Холестеролът: „Тихият убиец“, който не е само вреден (Как да намерим баланса)

02 Май 2026 | 07:32
0 коментара
Общество
България
Холестеролът:  Тихият убиец , който не е само вреден (Как да намерим баланса)
 

Холестеролът е мастноподобно вещество, което се намира в тялото на всеки човек. Той не е вреден сам по себе си, но както всичко останало в живота, наличието на прекомерни количества от него може да причини проблеми. Високият холестерол увеличава риска от инсулт и много сърдечносъдови заболявания.

Високият холестерол често се причинява от диета, богата на наситени мазнини, затлъстяване и липса на физически упражнения. Тези, които страдат от диабет, са изложени на по-висок риск от висок холестерол, а някои хора са просто генетично предразположени. Понякога за лечение на висок холестерол се използват медикаменти, но промените в начина на живот са първата линия на защита. За щастие съществуват много естествени начини, по които можете да подобрите баланса на холестерола в тялото си.

Добавете Вашия коментар

TOP