ГДБОП иззе десетки растения канабис от имот в Бургаско

16 Септември 2025 | 15:46
0 коментара
Криминално
България
ГДБОП иззе десетки растения канабис от имот в Бургаско

Арестуван и обвинен е 31-годишен мъж

 Спецоперацията е проведена в рамките на националния план за противодействие на наркоразпространението
- ГДБОП иззе десетки растения от рода на конопа, установени в частен имот в землището на село Драка, община Средец, област Бургас.
- Специализираната полицейска операция е проведена на 15 септември 2025 г. във връзка с разследване за отглеждане на растения от рода на конопа в нарушение на закона и за държане без надлежно разрешително на високорисково наркотично вещество – марихуана.
- Действията са документирани в рамките на националната програма за превенция на наркоразпространението на МВР и прокуратурата във връзка с първия учебен ден.
- В хода на операцията е установена високотехнологична оранжерия с множество добре развити растения, а при претърсванията е намерено и иззето и количество суха тревиста маса.
- Арестуван в момент на полагане на грижи за насажденията е 31-годишен мъж. - Задържането му е продължено за срок от 72 часа с постановление на наблюдаващия прокурор, за да бъде обезпечено присъствието му при определяне на мярка за неотклонение в съда.
- Той е привлечен в качеството му на обвиняем за две престъпления - по чл. 354в, ал. 1 от НК и по чл. 354а, ал. 3, т. 1 от НК.
- Разследването се води под надзора на Районна прокуратура – Варна.
- Разпитани са свидетели.
- Предстоят експертизи.
ГДБОП иззе десетки растения канабис от имот в Бургаско
ГДБОП иззе десетки растения канабис от имот в Бургаско
ГДБОП иззе десетки растения канабис от имот в Бургаско
ГДБОП иззе десетки растения канабис от имот в Бургаско

Добавете Вашия коментар

TOP