Драматичена победа на "Марек Юнион-Ивкони" над "Пирин" (Рз) в първия кръг от шампионата по волейбол

18 Октомври 2014 | 22:39

Драматичен двубой изиграха отборите на "Марек Юнион-Ивкони" и "Пирин" (Рз) в първия кръг от шампионата по волейбол. Дупничани посрещнаха коравия и не криещ апетита си за титлата тим на разложани в Сливница, пред около 700 зрители, които останаха доволни от видяното и най-вече емоциите. Наставникът на Марек Найден Найденов пък заложи на някои от играчите, които не бяха играли миналата година като Ангел Велков и Михаил Цветанов.

Двубоят тръгна отлично за трикратните шампиони, които взеха с лекота първата част с 25:19. Още от самото начало, марекчани подкрепяни от около 100-ина фенове дошли от Дупница, дръпнаха с 3 точки и постепенно увеличаваха преднината си.

Гостите от Разлог, в чийто редици личат имената на опитните Гаджанов, Катранджиев, Желязков и екснационала Александър Симеонов обаче показаха характер в следващите две части и успяха да ги вземат съответно на 22 и 19 точки.

В 4-ата част Марек Юнион-Ивкони отново дръпна в резултата и след 19:13 вече мислеха за тайбрека. Постепенно обаче гостите успяха да изравнят при 20:20, но нямаха сили за пълен обрат, а и класата на дупничани си пролича – 25:22.

В тайбрека, разложани тръгнаха много силно и дори се виждаха победители след като водеха 9:6 точки, но шампионите не си бяха казали тежката дума. Постепенно Тодор Вълчев и компания изравниха, за да спечелят накрая с 15:12 точки.

Дупничани направиха и своеобразен антирекорд записвайки цели 39 непредизвикани грешки и реално подариха сами гейм и половина, докато съперникът им върна "само" 28. В 4-ата част, която Марек спечели направиха 12 (!!) непредизвикани грешки. Дупничани обаче записаха и 19 грешки от начален удар и 8 аса, докато разложани се отчетоха с едва 13 грешки и 2 аса.

Най-резултатен за Марек Юнион-Ивкони бе Тодор Вълчев, който записа 23 точки (3 аса, 3блокади), а централният блокировач Борислав Апостолов записа впечатляващите 16 точки, 7 от които от блокади. За гостите Йордан Желязков записа 20 точки, като всичките са от атака./Pirinsko.com