Днес се проведе „Детско полицейско управление“ с ученици от 3 ОУ „Димитър Талев“ Благоевград

29 Септември 2025 | 20:38
0 коментара
Общество
Благоевград
Днес се проведе  Детско полицейско управление  с ученици от 3 ОУ  Димитър Талев  Благоевград

За втора поредна година в Трето основно училище „Димитър Талев“ Благоевград се проведе образователната кампания по проекта „Детско полицейско управление“, иницииран от Министерството на вътрешните работи.

Събитието бе организирано от младши инспектор Никола Николов от 1-во РУ Благоевград и учителката Любима Симеонова с учениците от 4.а клас. Проектът цели чрез занимателни дейности децата да усвояват знания и умения за безопасно поведение да опазват своя живот и здраве, както и тези на своите приятели.

Акцентът тази година бе върху новите промени в Закона за движение по пътищата. Учениците научиха едно от най-важните нови правила: преди да пресекат, трябва първо да вдигнат ръка, да изчакат шофьорът да ги забележи и едва тогава да преминат.

Проведени бяха и две практически демонстрации на кръгово кръстовище и на пешеходна пътека извън кръговото  за да се покаже как се преминава безопасно в натоварения район на бул. „Кирил и Методий“, където се намира училището.

В края на инициативата децата раздадоха на шофьорите специални послания, написани от тях самите, с призив да бъдат внимателни на пътя и да пазят живота както на децата, така и на всички участници в движението.


Днес се проведе  Детско полицейско управление  с ученици от 3 ОУ  Димитър Талев  Благоевград
Днес се проведе  Детско полицейско управление  с ученици от 3 ОУ  Димитър Талев  Благоевград
Днес се проведе  Детско полицейско управление  с ученици от 3 ОУ  Димитър Талев  Благоевград
TOP