Днес се проведе „Детско полицейско управление“ с ученици от 3 ОУ „Димитър Талев“ Благоевград

За втора поредна година в Трето основно училище „Димитър Талев“ Благоевград се проведе образователната кампания по проекта „Детско полицейско управление“, иницииран от Министерството на вътрешните работи.
Събитието бе организирано от младши инспектор Никола Николов от 1-во РУ Благоевград и учителката Любима Симеонова с учениците от 4.а клас. Проектът цели чрез занимателни дейности децата да усвояват знания и умения за безопасно поведение да опазват своя живот и здраве, както и тези на своите приятели.
Акцентът тази година бе върху новите промени в Закона за движение по пътищата. Учениците научиха едно от най-важните нови правила: преди да пресекат, трябва първо да вдигнат ръка, да изчакат шофьорът да ги забележи и едва тогава да преминат.
Проведени бяха и две практически демонстрации на кръгово кръстовище и на пешеходна пътека извън кръговото за да се покаже как се преминава безопасно в натоварения район на бул. „Кирил и Методий“, където се намира училището.
В края на инициативата децата раздадоха на шофьорите специални послания, написани от тях самите, с призив да бъдат внимателни на пътя и да пазят живота както на децата, така и на всички участници в движението.









