Да запазим българското: Анти-Хелоуин шествие в Банско и Благоевград

31 Октомври 2025 | 11:01
2 коментара
Спорт
Благоевград
Да запазим българското: Анти-Хелоуин шествие в Банско и Благоевград

Светът чества Хелоуин. У нас църквата го отрича. Повечето от българите - също. Тази вечер в Благоевград и Банско са планирани шествия срещу Хелоуин. Излизат маскирани с кожи и тежки звънци, за да прогонят вещици и вампири.

 

В благоевградския квартал "Струмско" дефилето започва в 18.00 часа. От Общината спряха автомобилния трафик по всички учили около площад "Възраждане" до 21.00 часа, с цел безопасност на хората. Очаква се кукерите от Трети квартал да излязат на площад "Македония" в центъра на Благоевград, както сториха и миналата година.

"НЕ на Хелоуин! Аз съм Банскалия и че дрънкам звонци", зават в Банско от 18.00 часа. Местните са запазване на родните традиции и национална гордост. Кукери и бабугери са събират на площад "Оборище“, след което потеглят по улиците на Банско до площад "Никола Вапцаров“. "Да покажем, че Банско е живата памет на България! Да дрънкат звонците, да ехти Пирин и да се знае – ние сме банскалии и се гордеем с това", призоваха организаторите.

Да запазим българското: Анти-Хелоуин шествие в Банско и Благоевград

Добавени коментари

публикува:
31 Октомври 2025 | 14:27
СТИГА С ТИЯ ПРОСТОТИИ БЪЛГАРИ СМЕ НИКАКЪВ ХЕЛУИН НИКАКЪВ ДЕН НА ВЛЮБЕНИТЕ.
777 публикува:
31 Октомври 2025 | 12:00
БРАВО БАНСКО.!

Добавете Вашия коментар

TOP