Благоевградчани скочиха срещу еврото, граждани: От това ще спечелят само олигарсите с огромни заплати
И благоевградчани възстанаха срещу въвеждането на еврото, видя наш репортер.
В анкета, направена в социалната мрежа, гражданите на Блаогевград твърдо заявяват, че по никакъв начин не искат и да чуят за смяна на лева с еврото.
"Против", "Против", Против", категорични са хората и твърдят, че ако еврото бъде въведено в България нямат никаква прадстава, нито как ще живеят, нито как ще са оправят с разходите си.
"От това ще печелят само олигарсите с огромните заплати", твърдят благоевградчани.
"Сега знаем какво ще направиш, ще дадеш задна Ганьо/ б.р. Борисов/, защото избор нямаш. И за еврото същото те чака, кого пита ти евро иска ли? Като какъв ще хвърлиш Българският лев в кофата за боклук? Горд съм, Ганьо! Горд съм, че народа спря да ти кляка! На вън е виждаш ли го, покажи си носа през прозореца и виж, теб търсят! Да живее България!, гневно заключи пък Тодор Атанасов
Преди ден стана ясно, че 54% от пълнолетните българи искат референдум за влизането на България в еврозоната.
50% от пълнолетните българи са против въвеждането на еврото, само 19% го подкрепят. Това сочат данните от социологическо изследване, поръчано от Експертния клуб за икономика и политика (ЕКИП) и проведено от “Тренд” по метода на прякото полустандартизирано интервю, съобщиха от ЕКИП.
Гласоподавателите на големите партии са против еврото, докато избраниците им – за. 60% от пълнолетните българи смятат лева за стабилна валута.
Според социологическото изследване над половината (54%) от запитаните желаят и биха участвали в провеждането на референдум, касаещ премахването на българския лев като национална валута, като поне половината от запитаните са сигурни, че няма да подкрепят еврото. Едва 19% одобряват курса на правителството ни към ERM II и единната валута, предава БНТ.
Основните притеснения на българите при приемането на еврото касаят поскъпването на живота.
Цените на стоките, размерът на заплатите и масовото обедняване са причините единната валута да е нежелана в най-бедната икономика в ЕС.