Благоевград даде старт на регионален форум за ученическо самоуправление
29 Ноември 2025 | 14:14
0 коментара
Общество
Благоевград

Председателят на Общински съвет Благоевград, Антоанета Богданова, взе участие в Първата регионална среща на ученическите съвети в областта, която се проведе днес в зала „22 септември“, по покана на ПМГ „Акад. С. Корольов“ – Благоевград.
Събитието събра представители на институции и на ученически съвети с цел обмен на идеи, добри практики и насърчаване на активното участие на младите хора в училищното самоуправление.
В рамките на срещата бяха проведени дискусионни панели и работни групи, насочени към развитие на лидерски умения и подобряване на ученическото представителство на местно и регионално ниво.
Антоанета Богданова поздрави участниците и подчерта значението на ученическото самоуправление като важен елемент от гражданското образование, изграждащо активни и отговорни млади хора.
Тя благодари на организаторите за инициативата и изрази готовност Общински съвет Благоевград да подкрепя бъдещи младежки проекти и партньорства.
На форума бяха представени идеи и насоки за учредяване на Регионален ученически съвет – стъпка към по-широко участие на младите хора в процесите на местното самоуправление.
Събитието събра представители на институции и на ученически съвети с цел обмен на идеи, добри практики и насърчаване на активното участие на младите хора в училищното самоуправление.
В рамките на срещата бяха проведени дискусионни панели и работни групи, насочени към развитие на лидерски умения и подобряване на ученическото представителство на местно и регионално ниво.
Антоанета Богданова поздрави участниците и подчерта значението на ученическото самоуправление като важен елемент от гражданското образование, изграждащо активни и отговорни млади хора.
Тя благодари на организаторите за инициативата и изрази готовност Общински съвет Благоевград да подкрепя бъдещи младежки проекти и партньорства.
На форума бяха представени идеи и насоки за учредяване на Регионален ученически съвет – стъпка към по-широко участие на младите хора в процесите на местното самоуправление.









