Благоевград даде старт на регионален форум за ученическо самоуправление

29 Ноември 2025 | 14:14
0 коментара
Общество
Благоевград
Благоевград даде старт на регионален форум за ученическо самоуправление
Председателят на Общински съвет Благоевград, Антоанета Богданова, взе участие в Първата регионална среща на ученическите съвети в областта, която се проведе днес в зала „22 септември“, по покана на ПМГ „Акад. С. Корольов“ – Благоевград.

Събитието събра представители на институции и на ученически съвети с цел обмен на идеи, добри практики и насърчаване на активното участие на младите хора в училищното самоуправление.
В рамките на срещата бяха проведени дискусионни панели и работни групи, насочени към развитие на лидерски умения и подобряване на ученическото представителство на местно и регионално ниво.
Антоанета Богданова поздрави участниците и подчерта значението на ученическото самоуправление като важен елемент от гражданското образование, изграждащо активни и отговорни млади хора.

Тя благодари на организаторите за инициативата и изрази готовност Общински съвет Благоевград да подкрепя бъдещи младежки проекти и партньорства.
На форума бяха представени идеи и насоки за учредяване на Регионален ученически съвет – стъпка към по-широко участие на младите хора в процесите на местното самоуправление.
Благоевград даде старт на регионален форум за ученическо самоуправление
Благоевград даде старт на регионален форум за ученическо самоуправление
Благоевград даде старт на регионален форум за ученическо самоуправление

Добавете Вашия коментар

TOP