Непобедим Григор Димитров вилнее в Лондон, смаза Давид Гофен

15 ноември 2017 | 17:57

Григор Димитров победи белгиеца Давид Гофен с 6:0, 6:2 във втория си мач от Мастърса в Лондон и се класира за елиминационната фаза на турнира при първото си участие, съобщава БЛИЦ-СПОРТ. Гришо записа пета победа в шестте си срещи с Гофен, като тази в английската столица бе най-убедителната му. Последният му мач от груповата фаза е в петък от 16:00 часа срещу резервата Пабло Кареньо-Буста, сле >> повече

Община Благоевград и Шах клуб „Виктори“ организират международен турнир по шах

15 ноември 2017 | 12:48

Община Благоевград и Шах клуб „Виктори“   организират международен турнир  за Купа на България  „Виктори”.  Състезанието се провежда за десета поредна година и ще бъде в рамките на два дни - 18 и 19 ноември  в зала „22  Септември“ в Благоевград. Официалното откриване на турнира ще бъде в събота от 14:00 часа, а непосредст >> повече

Германия - Франция 0:1

14 ноември 2017 | 23:08

Отборите на Германия и Франция играят при 0:0 в контрола, домакин на която е "Райн Енерги Щадион" в Кьолн. Голът бе дело на Александре Лаказет в 34-ата минута. Бундестимът е в серия от 20 мача без загуба, а за последно изпита вкуса на поражението в полуфинала на Евро 2016 срещу "петлите". Оттогава последваха 16 победи и 4 равенства за състава на Йоахим Льов.  Французите спеч >> повече

Италия не успя да се класира за Мондиал 2018

14 ноември 2017 | 22:47

Националният отбор на Италия допусна един от най-големите провали в своята история, след като не успя да се класира за финалите на Световното първенство в Русия следващата година. Това стана факт, след като на препълнените трибуни на „Сан Сиро“ в Милано адзурите завършиха 0:0 с отбора на Швеция във втория мач от баражите за класиране на Мондиала. В първата среща в Стокхолм игра >> повече

Няма го Меси и Аржентина стана за смях

14 ноември 2017 | 22:31

Без Лионел Меси в състава си Аржентина се сгромоляса срещу Нигерия в последната си контрола за 2017 г. Южноамериканците поведоха с 2:0 на  Нигерия, но след това в рамките на около половин час игрово време допуснаха четири гола за крайното 2:4. Проверката се състоя на неутрален терен в руския град Краснодар, където идното лято и двата тима ще са част от Мондиала. Звездата на  >> повече