„Знаем и помним нашата история“ -историческа викторина в Дупница
20 Април 2026 | 18:53
0 коментара
Култура
Кюстендил

Възпитаници на пет училища показаха завидния знания по време на историческата викторина „Знаем и помним нашата история“ в Общинската художествена галерия.
Надпреварата бе организирана от Община Дупница по повод навършването на 150 години от Априлското въстание.
Куизът бе в три кръга, като младите дупничани демонстрираха отлични познания и с бързина и без никакви затруднения отговаряха на поставените им въпроси.
Комисията, която оценяваше учениците, бе съставена от заместник-кмета по социални дейности, култура и образование Валентина Караганова, Сузана Янева (уредник „Фондове и научен архив“ към Исторически музей-Дупница) и Виктория Крумова (уредник в отдел „Етнология“ към Исторически музей-Дупница).
Победител в историческата викторина за трета поредна година стана ОУ „Св. св. Кирил и Методий“, село Яхиново.
Школото бе представено от Габриела Чернева, Елина Шаламанова, Васко Пепелджийски, Йоана Боцева, Адриана Бикова и Дария Миланова, начело с техния ръководител Гергана Георгиева.
Победителите получиха купа за първото място, медали, грамоти и книги от заместник-кмета на Община Дупница Валентина Караганова. Награди имаше и за останалите на втора и трета позиция, съответно ОУ „Евлоги Георигев“ и СЕУ „Св. Паисий Хилендарски“.
Четвърти се наредиха възпитаниците на ОУ „Св. Климент Охридски“, а пети – ОУ „Христаки Павлович“.
Надпреварата бе организирана от Община Дупница по повод навършването на 150 години от Априлското въстание.
Куизът бе в три кръга, като младите дупничани демонстрираха отлични познания и с бързина и без никакви затруднения отговаряха на поставените им въпроси.
Комисията, която оценяваше учениците, бе съставена от заместник-кмета по социални дейности, култура и образование Валентина Караганова, Сузана Янева (уредник „Фондове и научен архив“ към Исторически музей-Дупница) и Виктория Крумова (уредник в отдел „Етнология“ към Исторически музей-Дупница).
Победител в историческата викторина за трета поредна година стана ОУ „Св. св. Кирил и Методий“, село Яхиново.
Школото бе представено от Габриела Чернева, Елина Шаламанова, Васко Пепелджийски, Йоана Боцева, Адриана Бикова и Дария Миланова, начело с техния ръководител Гергана Георгиева.
Победителите получиха купа за първото място, медали, грамоти и книги от заместник-кмета на Община Дупница Валентина Караганова. Награди имаше и за останалите на втора и трета позиция, съответно ОУ „Евлоги Георигев“ и СЕУ „Св. Паисий Хилендарски“.
Четвърти се наредиха възпитаниците на ОУ „Св. Климент Охридски“, а пети – ОУ „Христаки Павлович“.








