Земетресение край Симитли, усетено в Банско, Разлог и Благоевград
02 Януари 2026 | 17:18
2 коментара
Общество
България

Земетресение с магнитуд М=3.7 в района на град Симитли!
По данни на Националния Сеизмологичен Център към Национален Институт по Геофизика, Геодезия и География - БАН, на 02 януари 2026 г., в 16:10 ч., бе регистрирано земетресение с магнитуд 3.7 в района на град Симитли, област Благоевград!
Епицентърът е на 15 км от град Благоевград, на 40 км от град Сандански и на 80 км от град София.
До момента има данни земетресението да е усетено в района на Благоевград и Разлог.
Повече информация: https://ndc.niggg.bas.bg/
Усетихте ли земетресението? Може, да попълните нашият въпростник: https://ndc.niggg.bas.bg/survey/
Добавени коментари
Митко от Белица публикува:
03 Януари 2026 | 17:26
А за постиженията на Ревански защо няма коментари???
иван публикува:
02 Януари 2026 | 19:06
във 5.45 имаше вторичен трус






