Заплаха с нож и побой с бокс: Ескалация на детска агресия в Самоков

17 Декември 2025 | 12:18
0 коментара
Криминално
София
Заплаха с нож и побой с бокс: Ескалация на детска агресия в Самоков
 

13-годишна заплаши с нож друго момиче пред дома му. В друг случай 11-годишно момче преби с бокс малолетен. Двете престъпления са регистрирани в РУ - Самоков, съобщиха от МВР - София.

 

Работата по първия случай започнала след получена жалба от жителка на Самоков, че малолетната й дъщеря е била заплашена с нож и обиждана пред дома им от друго момиче.

 

Полицейските служители установили, че извършителка на деянието е 13-годишна познайничка на инспекторите Детска педагогическа стая.

В хода на проведените оперативно-издирвателни действия по получен сигнал, че момче и нанесло удар с бокс в лицето на друго, служители на РУ-Самоков разкрили, че автор на деянието е 11-годишен, воден на отчет в Детска педагогическа стая. Материалите по двата случая са докладвани в прокуратурата с оглед прилагане разпоредбите на чл. 61, ал.1 от НК.

Добавете Вашия коментар

TOP