Зам.-кметът Станислав Кимчев връчи купата на КПС Варна, победител в турнир по водна топка Купа България провел се в Благоевград

25 Март 2024 | 16:01
Благоевград

Заместник-кметът по култура, спорт и туризъм на Община Благоевград Станислав Кимчев и Дарий Дановски, председател на УС на БФВТ връчиха националната купа на победителя в турнир по водна топка „Купа България“ – КПС „Варна“. Състезанието се проведе в рамките на три дни в закрития плувен басейн в кв. „Еленово“. Финалният мач между КПС „Варна“ и ЦСКА се оказа изключително оспорван, а шампионът се отличи след дузпи, заради равен резултат в редовното време.

„През последните три дни вие състезателите, представители на 8 от най-успешните отбора на национално ниво не спестихте сили, за да защитите имената на своите клубове и да докажете, че те заемат достойно място на картата на спорта в България“, каза на финала на турнира Станислав Кимчев. В продължение на три дни в турнира мериха сили: „Комодор“, „Славия“, „ЦСКА“, „Черноморец“, „Черно море“, „Аква спорт“, КПС „Варна“, „Ботев 2000“. Състезанието продължава и следващият уикенд (30 и 31 март). Тогава дами, състезатели на клубовете „Черноморец“, „Арена“ „Локомотив НН“, „Ботев 2000“  ще се борят за призовите места. То се организира от Българската федерация по водна топка с подкрепата на Община Благоевград.