„За любовта и виното“ в Градска художествена галерия-Благоевград

14 Февруари 2026 | 10:00
0 коментара
Култура
Благоевград
За любовта и виното  в Градска художествена галерия-Благоевград
Зам.-кметът Станислав Кимчев присъства на откриването на изложбата „За любовта и виното“ в Градска художествена галерия – Благоевград.
 Експозицията включва 96 творби на 51 автори и събра художници и ценители на изкуството в двете зали на галерията. Изложбата, посветена на св. Трифон и св. Валентин, обединява символиката на любовта и виното, като темата е разгърната чрез различни авторски интерпретации.
 Изложбата продължава традицията да събира творци от Благоевград и региона, като създава среща между утвърдени имена и нови автори в изобразителното изкуство. Куратор е директорът на Градска художествена галерия – Благоевград Иван Милушев.
 Експозицията ще бъде отворена за посетители до края на февруари.
Може да е творба на тълпа

Добавете Вашия коментар

TOP