Вторият ден на музикалния фестивал в Благоевград обедини ценители на музиката от цяла България
23 Март 2025 | 10:44
0 коментара
Култура
Благоевград

И вторият ден на седмото издание на Blagoevgrad Blues&Jazz обедини ценители на музиката от различни градове в България. Фестивалната вечер в парк “Македония“ започна с енергичните изпълнения на „Атолука Blues Cartel“, които внесоха духа на блуса от Пловдив. След тях на сцената се качиха Белослава с концерта „Душата ми“. Заедно с нея музицираха пианистът Живко Петров, триото JP3, Младен Димитров (Mr. Moon) и Росен Захариев - Роко, които успяха традиционно да създадат емоционална и стилна атмосфера в зала „Орфей“. На финала публиката се наслади на едни от най-успешните български изпълнители в жанра world music – KOTTARASHKY & THE RAIN DOGS. Групата, с участия на престижни фестивали като WOMEX, Roskilde и EXIT, представи своя неповторим стил пред меломаните в Благоевград.
На сцената излязоха: Никола Груев – Kottarashky (програминг, семплери) Сандо Сандов (тромпет, акордеон) Димитър Льолев (саксофон) Христо Хаджиганчев (китара) Николай Сербезов (бас) Атанас Попов (барабани) По време на фестивала имаше подготвена богата съпътстваща програма – сред проявите, в които се включиха жителите и гостите на Благоевград, бяха открит урок по хармоника, прожекция на филма „Балканска черна кутия“ и джемсешън на Никола Груев – Котарашки и Сандо Сандов Валентино.
Благодарим на всички, които станаха част от двата фестивални дни на Blagoevgrad Blues&Jazz!









