Вторият ден на музикалния фестивал в Благоевград обедини ценители на музиката от цяла България

23 Март 2025 | 10:44
0 коментара
Култура
Благоевград
Вторият ден на музикалния фестивал  в  Благоевград обедини ценители на музиката от цяла България


И вторият ден на седмото издание на Blagoevgrad Blues&Jazz обедини ценители на музиката от различни градове в България.  Фестивалната вечер в парк “Македония“ започна с енергичните изпълнения на „Атолука Blues Cartel“, които внесоха духа на блуса от Пловдив.  След тях на сцената се качиха Белослава с концерта „Душата ми“. Заедно с нея музицираха пианистът Живко Петров, триото JP3, Младен Димитров (Mr. Moon) и Росен Захариев - Роко, които успяха традиционно да създадат емоционална и стилна атмосфера в зала „Орфей“.  На финала публиката се наслади на едни от най-успешните български изпълнители в жанра world music – KOTTARASHKY & THE RAIN DOGS. Групата, с участия на престижни фестивали като WOMEX, Roskilde и EXIT, представи своя неповторим стил пред меломаните в Благоевград.
 На сцената излязоха:  Никола Груев – Kottarashky (програминг, семплери)  Сандо Сандов (тромпет, акордеон)  Димитър Льолев (саксофон)  Христо Хаджиганчев (китара)  Николай Сербезов (бас)  Атанас Попов (барабани)  По време на фестивала имаше подготвена богата съпътстваща програма – сред проявите, в които се включиха жителите и гостите на Благоевград, бяха открит урок по хармоника, прожекция на филма „Балканска черна кутия“ и джемсешън на Никола Груев – Котарашки и Сандо Сандов Валентино.  
Благодарим на всички, които станаха част от двата фестивални дни на Blagoevgrad Blues&Jazz!
Вторият ден на музикалния фестивал  в  Благоевград обедини ценители на музиката от цяла България
Вторият ден на музикалния фестивал  в  Благоевград обедини ценители на музиката от цяла България
Вторият ден на музикалния фестивал  в  Благоевград обедини ценители на музиката от цяла България

Добавете Вашия коментар

TOP