Времето се затопля леко след 25 януари, следва нова порция студ и валежи

Причината за сегашните ниски температури в България е арктична въздушна маса, която се е установила над Балканския полуостров.
Това обясни Красимир Стоев от Националния институт по метеорология и хидрология. По думите му настоящият студ не е необичаен за този период от годината.
Температурите в страната ще се повишат
Според обясненията на Красимир Стоев от НИМХ, след 25 януари се очаква постепенно затопляне. Температурите в страната ще се повишат и ще достигнат около 5-6 градуса средно.
Въпреки това затоплянето няма да бъде еднакво навсякъде.
В Северна България, особено по поречието на Дунав, ще се задържат ниска облачност и мъгли. Заради тях ефектът от повишението на температурите ще бъде по-слаб и по-трудно осезаем в тези райони.
Ново влошаване на времето
След 26 януари и до началото на февруари отново се очакват валежи и по-ниски температури. Това означава, че студената аномалия временно ще бъде прекъсната, но няма да изчезне напълно.
Стоев уточни пред БНТ, че вчера минималните температури в страната са достигнали до минус 14 градуса. Най-ниската измерена стойност е била в Разград – минус 13 градуса.
Днес и утре дневните температури ще останат отрицателни.






