Вотът на недоверие не мина: Кабинетът "Желязков" остава

17 Април 2025 | 14:47
0 коментара
Политика
България
Вотът на недоверие не мина: Кабинетът Желязков остава

Кабинетът "Желязков" остава на поста си! Това стана ясно след гласуването на вота на недоверие, който бе внесен от МЕЧ. Зад правителството застанаха ГЕРБ, ДПС-Ново начало, ИТН и БСП.

71 депутата подкрепиха вота на недоверие, а гласувалите против бяха 131. Въздържали се нямаше.

 

Последва прегласуване, при което резултатът бе почти същият. При него 72 депутати подкрепиха вота на недоверие, а гласувалите против бяха 130.

Вотът на недоверие бе внесен миналата седмица - 10 април, по инициатива на парламентарната група "Морал, единство, чест“ (МЕЧ) с подписите и на "Възраждане“, и на "Величие“. Вотът е за корупция в четири или пет секторни политики включително и за "Боташ“, обясни тогава лидерът на МЕЧ Радостин Василев.

По-рано днес от "Величие" обявиха, че обмислят нов вот на недоверие след две седмици.

Добавете Вашия коментар

TOP