Водосвет и курбан за здраве на празника Свети Дух в село Селище
01 Юни 2026 | 21:15
0 коментара
Общество
Благоевград

Днес, на празника Свети Дух, в параклиса в село Селище беше отслужен водосвет и бе раздаден курбан за здраве.
По време на богослужението беше отправена молитва за здраве, мир и благоденствие за всички жители на селото и гостите, присъствали на празничното събитие.
Светият Дух, според църковното учение, обогатява човека с духовни дарове и добродетели и го насочва към добри дела. Сред плодовете на Духа, по думите на апостол Павел, са любов, радост, мир, дълготърпение, благост, милост, милосърдие, вярност, кротост и себеобуздание.
Празникът премина в спокойна и тържествена атмосфера, като събра жители и гости в обща молитва и традиция за здраве.










