Внимание, шофьори: Катастрофа блокира АМ „Струма“ към Благоевград

20 Юли 2026 | 11:46
0 коментара
Криминално
Благоевград
Внимание, шофьори: Катастрофа блокира АМ  Струма  към Благоевград

Инцидентът е при км 40 в посока Благоевград. Трафикът се пропуска през изпреварващата лента и се регулира от „Пътна полиция“

Катастрофа затрудни движението по автомагистрала „Струма“ в посока Благоевград. За инцидента съобщиха от Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ).

По данни на институцията, произшествието е станало при км 40. В участъка трафикът към Благоевград преминава само през изпреварващата лента. Водачите трябва да се движат с повишено внимание. Скоростта трябва да е съобразена с условията на пътя.

Как се преминава през участъка при км 40

Промяната в организацията на движение е временна. Тя е въведена заради пътнотранспортното произшествие. Автомобилите се насочват в изпреварващата лента. Това може да доведе до забавяния и колони.

От АПИ призовават шофьорите да не предприемат рискови маневри. Важно е да се спазва дистанция. Рязкото престрояване в последния момент повишава риска от вторични удари.

„Пътна полиция“ регулира трафика

Трафикът в района се регулира от екипи на „Пътна полиция“. Присъствието им цели да ограничи хаоса при стесняването на движението. То подпомага пропускането на автомобили в натоварения участък.

Към момента няма официална информация за причините за катастрофата. Няма и данни за пострадали, които да са потвърдени от институциите. При промяна на обстановката се очаква нова актуализация.

По-рано очевидци сигнализираха за задръстване

Още сутринта свидетели съобщиха за голямо задръстване на АМ „Струма“. Сигнали имаше и за забавяне в посока София. Не е ясно дали колоните са пряко свързани с инцидента при км 40.

Шофьорите, които пътуват в района, е добре да предвидят допълнително време. Препоръчително е да следят актуалната пътна информация на АПИ. Проверка преди тръгване може да спести престой в трафика.

Добавете Вашия коментар

TOP