ВМРО в Пиринско излиза на протест заради репресиите на българите в РСМ
18 Юни 2025 | 11:03
1 коментара
Общество
Благоевград

По инициатива на структурите на ВМРО в Благоевградска област (Пиринска Македония) се организира протест срещу нарушаването на правата на българите в РС Македония и в защита на Люпчо Георгиевски.
Протестът ще започне на 19 юни (четвъртък) 2025 г. от 18.30 ч. пред граничен пункт "Златарево“. От структурите на ВМРО в Пиринска Македония призовават за масова подкрепа за протеста, за да покажем на сънародниците ни оттатък границата, че не са сами.
Властта в Република Северна Македония трябва да прекрати незабавно всички действия, насочени срещу България и срещу македонските граждани, които изразяват свободно своята българска принадлежност.
Припомняме, че съдът в Битоля осъди председателя на забранения от властите в Македония български културен клуб "Иван Михайлов“ Люпчо Георгиевски на 1 година лишаване от свобода, а изпълнението на присъдата е отложено за двугодишен условен срок.
Присъдата е заради това, че Георгиевски цитира историческата личност Иван Михайлов и за това, че защитава българщината и изявява своята българска национална идентичност.
Напомняме и че дни след обявяването на присъдата младежката организация на ВМРО организира протест в София пред македонското посолство в защита на българщината в Македония и в подкрепа на Люпчо Георгиевски.
Тогава протестиращите поискаха България да наложи вето на започване на преговори за членство на РСМ в ЕС. /Фокус
Протестът ще започне на 19 юни (четвъртък) 2025 г. от 18.30 ч. пред граничен пункт "Златарево“. От структурите на ВМРО в Пиринска Македония призовават за масова подкрепа за протеста, за да покажем на сънародниците ни оттатък границата, че не са сами.
Властта в Република Северна Македония трябва да прекрати незабавно всички действия, насочени срещу България и срещу македонските граждани, които изразяват свободно своята българска принадлежност.
Припомняме, че съдът в Битоля осъди председателя на забранения от властите в Македония български културен клуб "Иван Михайлов“ Люпчо Георгиевски на 1 година лишаване от свобода, а изпълнението на присъдата е отложено за двугодишен условен срок.
Присъдата е заради това, че Георгиевски цитира историческата личност Иван Михайлов и за това, че защитава българщината и изявява своята българска национална идентичност.
Напомняме и че дни след обявяването на присъдата младежката организация на ВМРО организира протест в София пред македонското посолство в защита на българщината в Македония и в подкрепа на Люпчо Георгиевски.
Тогава протестиращите поискаха България да наложи вето на започване на преговори за членство на РСМ в ЕС. /Фокус
Добавени коментари
911 публикува:
18 Юни 2025 | 13:23
На кривата ракета космоса и е виновен !Всеки път когато държавата зацикли на преден план на министри и депутати излиза Македония .За всички проблеми в България е виновна Македония .Аре сиктер .Не можете да ни скарате бе тъпи политици .Пак ще сме си двата народа на една маса и ще си пием ракията и ще си пеем песните напук на вас глупави и продажни политици .






