Вино, традиции и музика: Сандански отличи най-добрите майстори винари
26 Декември 2025 | 14:39
1 коментара
Култура
Благоевград

С много настроение, музика и аромат на младо червено вино премина 31-вият Празник на младото червено вино, организиран от Община Сандански.
Празникът събра ценители на виното и фолклора, а най-добрите сред майсторите винари бяха отличени:
Цар на виното и първо място – Георги Гочев;
Второ място – Ботю Тиков;
Трето място – Георги Георгиев.
За доброто настроение се погрижиха женските фолклорни групи към НЧ „Отец Паисий 1919“ – „Стримона“, „Здраве“, „Детелина“ и Денислав Низамски, които внесоха автентичен български дух.
Специален гост на празника бе обичаният Карамфил Божиков.
Един празник, който отново доказа, че в Сандански традициите се пазят и празнуват с вино и любов!









Празникът събра ценители на виното и фолклора, а най-добрите сред майсторите винари бяха отличени:
За доброто настроение се погрижиха женските фолклорни групи към НЧ „Отец Паисий 1919“ – „Стримона“, „Здраве“, „Детелина“ и Денислав Низамски, които внесоха автентичен български дух.
Специален гост на празника бе обичаният Карамфил Божиков.
Един празник, който отново доказа, че в Сандански традициите се пазят и празнуват с вино и любов!









Добавени коментари
Медия от която крадете публикува:
27 Декември 2025 | 11:00
Колеги, моля за последен път, подписвайте новините когато ги крадете! Благодаря ви за НЕразбирането и продължавате да крадете и да НЕ ги подписвате.






