Вихрен отстрани Марек в голов трилър

07 Септември 2023 | 09:31
Благоевград
Отборът на Вихрен се класира за следващия кръг в турнира за купата на България. Санданчани преодоляха Марек, който се подвизава във Втора лига на родното първенство с 4:3. Начало на головия трилър, който се разигра на терена в село Микрево, даде Методи Костов още в 6- та минута. Гостите бързо е върнаха в мача, а точен в 13-та минута бе Даниел Гогов. В рамките само на шест минути домакините взеха добър аванс, а точни бяха Александър Якимов в 22 - та минута и Християн Димитров в 28 - та минута. До почивката марекчани намалиха чрез Веселин Любомиров. Върналият се след наказание футобилст вкара за 3:2 в 37- та минута. След почивката двата отбора си размениха по едно попадение. В 52- та минута Християн Димитров покачи на 4:2, а крайното 4:3 оформи Даниел Гогов с точно изпълнена дузпа. Попедата осигури на Вихрен участие в 1/16 финалите на турнира за купата на България.