Великденски празници в община Разлог
30 Март 2026 | 15:55
1 коментара
Хайлайф
Благоевград

Великден – празник, изпълнен с топлина, съхранени традиции и богата култура. Кукерски карнавал в Елешница, концерт на ансамбъл „Пирин“, благотворителни инициативи, концертни програми, събори и събития.
Предстоящо в Разлог и общината:
2 и 3 април (четвъртък и петък) – Исторически музей, Разлог
От 11:00 часа
Работилница за писане и багрене на великденски яйца, водена от доц. д-р Светла Ракшиева







11 април, „Бъди човек“ – благотворителна акция със стотици дарители, стоплят сърцата на 150 възрастни хора в нужда от Разлог, Бачево, Баня, Годлево, Добърско, Елешница, Горно и Долно Драглище
10, 11 и 12 април (петък, събота, неделя) – село Бачево
Великденски футболен турнир







12 април (неделя) – от 10:30ч. в село Елешница
Великденски кукерски карнавал и събор на селото







12 април – село Добърско
Великденски курбан за здраве







12 април, от 17:00 часа – село Горно Драглище
Празнична програма с Боряна Карпузова и самодейни състави от: НЧ "Просвета-1908" с. Баня, НЧ "Христо Ботев" с. Годлево и НЧ "Слънце-1938" с. Горно Драглище
13 април – Великденски курбан







село Баня - прожекция на филма: "Четири дни Великден в Баня - историята за една жива традиция!".
9 Април - Велики четвъртък - боядисване на яйца, съвместен детски концерт с ФГ "Бисери", гр.Благоевград и откриване на изложба „Гоблени от дете с увреждания“







Гр. Разлог – 13 април (понеделник) от 11:00ч
пл. Преображение
Ансамбъл Пирин и концерт-спектакъл „Слънце да огрее“
Участие на обичания народен певец Борис Коцаков
Работилничка за боядисване на великденски яйца
Раздаване на козунаци и други забавления







село Годлево – 13 април
Годлевски Великден с празнична концертна програма и събор на селото
ДА БЪДЕ ВЕЛИКДЕН!
Добре дошли в община Разлог!
Предстоящо в Разлог и общината:
ДА БЪДЕ ВЕЛИКДЕН!
Добре дошли в община Разлог!
Добавени коментари
Браво бе, разложени! публикува:
30 Март 2026 | 16:26
Не спирате да се насирате. На Нова година - кожи, на Великден пак кожи, ама този път с цървени яйца ... Следващият път що? Конье или кучета? А може и двете, да речем на Петровден! За Богородица - ще мислим, ама пак кожи - задължително! Тогава е топло и ще ги усетим повече. Ай наздраве!










