Вдигнаха заплатите на учителите, минималното основно възнаграждение става 2131 лева

31 Март 2025 | 17:19
1 коментара
Бизнес
България
Вдигнаха заплатите на учителите, минималното основно възнаграждение става 2131 лева
Вдигнаха заплатите на учители и директори. Това става ясно след подписан анекс към Колективния трудов договор за 15% увеличение на заплатите на учителите, считано от 1 март. 

Минималното основно възнаграждение на учителите става 2131 лева, а на директорите - 2596 лева.

Заместник-директорите ще получават минимално възнаграждение в размер от 2401 лева.

Анексът е сключен между съюза на ръководителите на народната просвета в България, с представител  Диян Стаматов, както и Сдружението на директорите в средното образование в Република България, с представител Асен Александров и министъра на образованието Красимир Вълчев.

Добавени коментари

zzz публикува:
31 Март 2025 | 20:23
За сметка на увеличението , образованието ще регистрира нов спад, съответно увеличение с 15% на неграмотните. За частните уроци даже няма да споменаваме. НАП защо спи , а не ги подпука - така и така трябват пари на държавата

Добавете Вашия коментар

TOP