Вандализъм в парка на Разлог: Общината и МВР предприемат действия за откриване на извършителите
01 Декември 2025 | 15:03
4 коментара
Криминално
Благоевград

Снощи в парка на Разлог бяха унищожени част от поставените коледни фигури. Тази вандалска проява представлява грубо посегателство срещу общинското имущество и демонстрира неуважение към труда и средствата, които се влагат, за да се подготви града за предстоящите Коледно-Новогодишни празници.
Счупените и повредени фигури не са просто материална щета — те са посегателство срещу усилията на всички, които работят за това градът ни да изглежда красив, подреден и празничен.
Кметът на Община Разлог, Красимир Герчев, изразява дълбокото си разочарование и категорично осъжда това недопустимо посегателство: „Подобни вандалски прояви са крайно недопустими. Това е грубо посегателство срещу общинско имущество, създадено с усилия и средства за радостта на всички жители и гости на Разлог.“
Предприети са всички необходими действия за установяване на извършителите. Уведомени са органите на РПУ – Разлог, а записите от камерите в парка ще бъдат прегледани. Лицата, отговорни за тази недопустима постъпка, ще бъдат подведени под отговорност.
Призоваваме гражданите към активна позиция и отговорност – заедно можем да опазим общинското имущество и да съхраним красивата и празнична обстановка в нашия град.
Община Разлог ще продължи да работи активно, за да създаде топла и приветлива атмосфера за празниците.
Счупените и повредени фигури не са просто материална щета — те са посегателство срещу усилията на всички, които работят за това градът ни да изглежда красив, подреден и празничен.
Кметът на Община Разлог, Красимир Герчев, изразява дълбокото си разочарование и категорично осъжда това недопустимо посегателство: „Подобни вандалски прояви са крайно недопустими. Това е грубо посегателство срещу общинско имущество, създадено с усилия и средства за радостта на всички жители и гости на Разлог.“
Предприети са всички необходими действия за установяване на извършителите. Уведомени са органите на РПУ – Разлог, а записите от камерите в парка ще бъдат прегледани. Лицата, отговорни за тази недопустима постъпка, ще бъдат подведени под отговорност.
Призоваваме гражданите към активна позиция и отговорност – заедно можем да опазим общинското имущество и да съхраним красивата и празнична обстановка в нашия град.
Община Разлог ще продължи да работи активно, за да създаде топла и приветлива атмосфера за празниците.
Добавени коментари
К.Цуцуманова публикува:
03 Декември 2025 | 17:12
Не бой, а публично порицание - във електронния вестник и табло със снимките и имената им на площада. Да възстановят сумата за ремонта на щетите.
Дръвчев публикува:
03 Декември 2025 | 09:34
Предлагам тези да бъдат строго порицани и на центъра публично плющяни...
Надя публикува:
02 Декември 2025 | 08:05
И когато ги откриете задължително в полицията един хубав бой. Не може да плащаме данъци, а разни отрепки да се гаврят с крайния резултат от парите ни. Който чупи не само купи, а хубаво да го нашарят полицаите за назидание на него и други такива ненормални.
разлог публикува:
01 Декември 2025 | 15:39
но когато ги намерите им покажете лицата та да се знае що за хора са направили това нещо







