Ваклиново се готви за тридневен празник

Село Ваклиново ще бъде домакин на дългоочаквания традиционен събор „Ваклиново 2025“, който ще се проведе от 25 до 27 юли под патронажа на кмета на община Сатовча – д-р Арбен Мименов. Събитието обещава три дни, изпълнени с богата музикално-фолклорна програма и множество гости от региона и страната.
Откриването на събора е на 25 юли (петък) вечерта, когато на сцената ще се изявят Мишко Бошнаков и Десислава. Основната част от празненствата ще се състои в събота и неделя, с участия на самодейни състави от различни читалища – от Ваклиново, Кочан, Сатовча, Плетена, Туховища, Крибул и други населени места.
Програмата включва и разнообразни музикални изпълнения от популярни фолклорни певци като Мемед, Литка, Мира и Заря, които ще забавляват гостите в съботната и неделната вечер.
В неделя, 27 юли, от 14:00 ч. в местността „Ливадите“ край селото ще се проведат традиционните народни борби, които се радват на голям интерес всяка година.
Инициативният комитет кани всички жители и гости на общината да се включат в празника, който се утвърди като едно от най-значимите културни събития в региона.
Събор Ваклиново’2025 г.






