ВАЖНО: Община Банско дава срок до 31 май за разделно събиране на отпадъци

01 Май 2026 | 14:15
1 коментара
Общество
Благоевград
ВАЖНО: Община Банско дава срок до 31 май за разделно събиране на отпадъци

ВАЖНО!
Община Банско провежда информационна кампания за правилното управление на различните потоци отпадъци от ноември 2025 година. Наблюденията показват, че съдовете за битов отпадък, използвани от търговските обекти, се пълнят основно с опаковки.

В тази връзка предоставяме на търговските обекти гратисна възможност до 31 май 2026 година да организират разделно събиране на отпадъци от опаковки на територията на обектите и предаването им за рециклиране и оползотворяване, чрез сключване на договори с лицензирани фирми.

След изтичането на този гратисен период ще започнат проверки и налагане на санкции, предвидени в ЗУО.
 

Добавени коментари

Прогресивна Якоруда публикува:
01 Май 2026 | 15:48
Сбогом Шиши и Боко. Сбогом и на Ревански и Вакльов. Хранилката свърши. Парите спират. Вие сте политически трупове и мъжки проститутки. Минало сте . Не очаквахте нали ? Боли . Нека да боли. И ще сърби . Приключени сте. Ами сега. Обратно в нафталина.. На местните избори догодина ви погребваме окончателно и завинаги. Прогресивното за Якоруда и Белица предстои без вас. Ще бъде забавно и интересно. Якоруда се събуди. Вече се диша спокойно. Да мислят подлогите ви. За тях сме подготвили вазелин. Ще им хареса .Да си търсят работа отсега. Ревански и Вакльов и Марио Асьов търсят сближаване и връзки с хората на Румен Радев. Но предателите никой не ги харесва. ДПС с когото се прегърнат , после изчезва фалира или става губещ на позиции и доверие . Превръща се в крадец и айдук като тези схемаджии. . ДПС е токсична секта също като Ревански и Вакльов и Пеевски и Бойко Борисов и Магда и Беди и Карафеиз и поп Кръстьо и ЗОЯ МЕСЬОВА- свирката . Те се Уядоха се, и още са гладни за власт и далавери .Ненаситни .Лакоми. Алчни. Безскруполни .Това са истинските ДЕРИБЕИ. Връщаме ги обратно в нафталина. Хората ви мразят и ненавиждат. Махайте се. Вън от властта. Подготвили сме честни, кадърни, неопетнени, уважавани с авторитет кадри. Готови сме. Можем. Ще успеем. Без вас. На местните избори ще ви приключим окончателно и завинаги. Приготвили сме ви изненади. Треперете. Страх тресе кочината. Краят е по близо отвсякога..

Добавете Вашия коментар

TOP