В навечерието на Великден: Кметът на Благоевград призова за подкрепа на храм „Св. вмчк Мина

11 Април 2026 | 10:49
0 коментара
Общество
Благоевград
В навечерието на Великден: Кметът на Благоевград призова за подкрепа на храм  Св. вмчк Мина
В навечерието на най-светлия християнски празник, когато тишината на Велика събота ни приканва към смирение и размисъл, кметът на Благоевград Методи Байкушев отправи призив към жителите на града да се обединят около значима кауза.

Той апелира към благоевградчани да подкрепят изграждането на храм „Св. великомъченик Мина“ – дългогодишна мечта на поколения жители на града. По думите му, бъдещият храм ще бъде място на вяра, утеха и духовна опора.

„Нека заедно помогнем тази мечта да се превърне в реалност“, призова кметът, като насочи гражданите към възможностите за подкрепа, публикувани в първия коментар към неговия пост.

Инициативата цели да обедини обществената енергия в името на духовното развитие на Благоевград и създаването на нов дом на вярата за бъдещите поколения.
В навечерието на Великден: Кметът на Благоевград призова за подкрепа на храм  Св. вмчк Мина

Добавете Вашия коментар

TOP