В Дупница бяха отбелязани 139 години от Съединението

07 Септември 2024 | 12:03
0 коментара
Общество
Благоевград
В Дупница бяха отбелязани 139 години от Съединението
С полагане на цветя и венци в Дупница бяха отбелязани 139 години от Съединението на Княжество България с Източна Румелия.

Церемонията се състоя пред паметната  плоча на опълченците от Дупнишкия край, като празничната програма продължи на пл.”Свобода “ с издигане на националния трибагреник и участие на местни самодейни състави. 

Цветя и венци бяха поднесени от името на кмета на Община Дупница, на Общинския съвет, на политически партии, на читалищни, музейни и театрални дейци. Много граждани и общественици също дойдоха да засвитеделстват своето уважение и признателност и да почетат паметта на героите и мъчениците, дали живота си за Съединението на България.

Община Дупница благодари на всички, които почетоха и уважиха героите, на които и до днес дължим обединената си родина!
 
В Дупница бяха отбелязани 139 години от Съединението
В Дупница бяха отбелязани 139 години от Съединението
В Дупница бяха отбелязани 139 години от Съединението

Добавете Вашия коментар

TOP