В Деня на християнското семейство: Свещеници дариха кръв във ВМА

21 Ноември 2025 | 16:20
1 коментара
Общество
София
В Деня на християнското семейство: Свещеници дариха кръв във ВМА
 
 
С благословението на Негово Светейшество Даниил Патриарх Български и митрополит Софийски свещенослужители от Софийска митрополия се включиха в инициативата на Военномедицинска академия (ВМА) "Бъди един от нас! Дари кръв - спаси живот!".
 
За поредна година и по повод Деня на християнското семейство свещеници, заедно със свои близки, дариха кръв за нуждаещите се пациенти. Благодарим ви за примера, който давате, заяви проф. Румен Попов, началник на Центъра по трансфузионна хематология на ВМА.
 
Ние като лекари знаем, че тази подкрепа е незаменима. Насърчаването на безвъзмездното кръводаряване е една от мисиите на ВМА. Благодаря ви, че на този светъл празник отново сте тук и ви моля да предадете на Негово Светейшество Българския патриарх и Софийски митрополит Даниил нашата огромна благодарност за това, че той благослови отново този акт на върховно милосърдие, заяви началникът на ВМА генерал-майор проф. д-р Венцислав Мутафчийски, дмн, FACS.
 
Извън акциите, всеки желаещ може да дари надежда на болен в беда в Кръвния център на ВМА, ежедневно от 8.00 до 16.00 часа. За допълнителна информация можете да се обадите на: 02/ 92 25 506.
 
Благодарим на всички, които ни помагат в битката за живот!
В Деня на християнското семейство: Свещеници дариха кръв във ВМА
В Деня на християнското семейство: Свещеници дариха кръв във ВМА
В Деня на християнското семейство: Свещеници дариха кръв във ВМА
В Деня на християнското семейство: Свещеници дариха кръв във ВМА

Добавени коментари

Ясен публикува:
22 Ноември 2025 | 10:35
В Благоевград част от свцениците се явяват в църквата солидно почерпини. Ухаят така сякаш са излезли току що от кръчмата.За прочетени молитви парите ги прибират в расото , а не в касата на черквата. Реставрацията не върви. Има ли срокове ? Не се пуска и абсорбатора .

Добавете Вашия коментар

TOP