В четвъртък откриват паметника на Сашо Паргов в Дупница
23 Юни 2026 | 11:55
0 коментара
Спорт
Кюстендил

Бюст-паметникът на голямата легенда на Марек Сашо Паргов тържествено ще бъде открит този четвъртък от 14 ч. на стадион "Бончук". Датата не е избрана случайно, тъй като на 25 юни той щеше да навърши 80 г. На събитието са поканени да присъстват цялото общинско ръководство на Дупница начело с кмета д-р Първан Дангов, зам.-кмета Бойко Христов и председателя на ОбС Костадин Костадинов. От БФС ще присъства Валентин Чакъров, директор Първенства и турнири. Поканен е и изтъкнатият учен проф. Рахамин Шекерджийски, който бе близък със Сашо Паргов. Ръководството на Марек приканва фенове и приятели на легендарния футболист да дойдат и да разгледат новия музей на стадион "Бончук".






