В Благоевград: „Прогресивна България“ в пълен състав почете Гоце Делчев, ГЕРБ и ДПС не се включиха
04 Май 2026 | 12:10
2 коментара
Общество
Благоевград

Днес на 4 май Благоевград се преклони пред паметта на революционера Гоце Делчев, като отбеляза 123 години от неговата гибел. Пред паметника му на пл. „Македония“ от 11.00 часа се събраха граждани, представители на институции, военни и общественици, за да отдадат почит с поднасяне на цветя, предаде репортер на Pirinsko.com.
Гоце Делчев остава една от най-светлите и значими личности в българската история. Роден в Кукуш през 1872 г., той посвещава живота си на борбата за свободата на Македония и Одринска Тракия. Под негово ръководство ВМОРО се превръща в силна и добре организирана революционна структура, която обединява хиляди в името на идеала за свобода.
На възпоменателната церемония по поднасяне на цветя присъстваха представители на местната и държавната власт, народни представители, общински съветници, военни, представители на образователни и културни институции, общественици и граждани. Сред тях бяха заместник-кметът на Благоевград Ася Димитрова Иванова, областният управител Николай Михайлов Куколев, председателят на Общински съвет Антоанета Богданова, народният представител акад. Николай Денков, директорът на полицията в Благоевград Илия Тупаров и др.
С особено впечатление се открои присъствието на народните представители от „Прогресивна България“ от 1 МИР – Благоевград – Росица Карамфилова-Благова, Рашко Георгиев Динков, Стоян Сергеев Тричков, Александър Димитров Попов и Георги Владов Григоров, които в пълен състав се включиха в церемонията и поднесоха цветя пред паметника.
В същото време направи впечатление отсъствието на представители на ГЕРБ и ДПС. Това беше забелязано от присъстващите граждани и предизвика коментари в областния център относно липсата на участие в отбелязването на годишнината и възприеманото като неуважение към паметта на една от най-значимите личности в българската история, свързана именно с Пиринския край.
Гоце Делчев загива през 1903 година край село Баница в сражение с османски части, но неговото дело, идеали и саможертва продължават да вдъхновяват поколения българи.
Благоевград е неразривно свързан с неговата съдба.В двора на църквата „Въведение Богородично“ се намира мемориалът на Делчевия род, където са положени костите на негови сродници.
Гоце Делчев остава една от най-светлите и значими личности в българската история. Роден в Кукуш през 1872 г., той посвещава живота си на борбата за свободата на Македония и Одринска Тракия. Под негово ръководство ВМОРО се превръща в силна и добре организирана революционна структура, която обединява хиляди в името на идеала за свобода.
На възпоменателната церемония по поднасяне на цветя присъстваха представители на местната и държавната власт, народни представители, общински съветници, военни, представители на образователни и културни институции, общественици и граждани. Сред тях бяха заместник-кметът на Благоевград Ася Димитрова Иванова, областният управител Николай Михайлов Куколев, председателят на Общински съвет Антоанета Богданова, народният представител акад. Николай Денков, директорът на полицията в Благоевград Илия Тупаров и др.
С особено впечатление се открои присъствието на народните представители от „Прогресивна България“ от 1 МИР – Благоевград – Росица Карамфилова-Благова, Рашко Георгиев Динков, Стоян Сергеев Тричков, Александър Димитров Попов и Георги Владов Григоров, които в пълен състав се включиха в церемонията и поднесоха цветя пред паметника.
В същото време направи впечатление отсъствието на представители на ГЕРБ и ДПС. Това беше забелязано от присъстващите граждани и предизвика коментари в областния център относно липсата на участие в отбелязването на годишнината и възприеманото като неуважение към паметта на една от най-значимите личности в българската история, свързана именно с Пиринския край.
Гоце Делчев загива през 1903 година край село Баница в сражение с османски части, но неговото дело, идеали и саможертва продължават да вдъхновяват поколения българи.
Благоевград е неразривно свързан с неговата съдба.В двора на църквата „Въведение Богородично“ се намира мемориалът на Делчевия род, където са положени костите на негови сродници.
Добавени коментари
вмро публикува:
05 Май 2026 | 06:58
къде е росен желязков къде е стефан апостолов той е само по курбаните къде е георги георгиев по далече от кресна не излиза и тримата от герб къде беха вчера депутатите на бойко нямат грам срам а само лапачка а за депутатите на дпс да не говорим делянчо пеевски и джевджет чакъров ама имат общински съветници и тех ги нямша. ние от вмро бяхме там където му е мястото на един родолюбец,
Прогресивна Якоруда публикува:
04 Май 2026 | 13:04
ПРЕДСТАВЯМЕ ВИ МАСКАРИ И ДЕРИБЕИ НАЧЕЛО НА ЯКОРУДА : Беди купи на Уснинчо камионче и багерче да се грижи за Хората.. Построи вила- къща на Трещеник. Уреди снаха си на работа с ДПС, да учи децата на Хората. А пък тя снахичката е неграмотна .Сина си уреди като просто пожарникарче чрез ДПС също. Карафеиз - крокодила за 20 години се уяде и преяде с власт, изкупува гъби и държи магазинче за Хората чрез ДПС , също като магазинчето на ШИШКОТО. Магда играе умряла лисица. Назначава и кадрува само нейни приятелки по чашка .Мъжа и е стар плешив и потънал в дългове неудачник и комплексар .Трайно безработен ленивец . И е известен наркодилър и наркоман. За Марио Асьов известен като поп Кръстьо и КРИМИНАЛНОТО МУ МИНАЛО каквото и да кажем ще бъде малко. От Крадец на трупчета, без образование и грам потенциал , до нула грамотност и нула качества . Отвориха фирми с Киро- шмъркача и Тошко Африкански и Зоя - свирката за да крадат и източват средства от проекти. Айша Хаджиалиш е прочута Мастия и при Кафелов и сега при Драго . Изпечена във фиктивни фактури Дърта Пачавра. А ДА ПИТАМЕ ЗА ЛЮБОВНИЦАТА НА КАФЕЛОВ, КАКВО ПРАВИ ? Хърльовите педерасти изкупиха и заграбиха Белмекен, Сирачките Пудели направиха състояние и станаха бизнесмени благодарение на ДПС и ШИШИ. Зоя Месьова и Тошко Месьов и Киро Стефанов отвориха фирми близки и свързани с Шишкото и ДПС. СЕГА ТЪРСЯТ ВРЪЗКИ И,БЛИЗОСТ И СПАСЕНИЕ С партията на РУМЕН РАДЕВ ..Зоя има род от Банско , А кума на поп Кръстьо е от Бистрица Тези Плъхове на ДПС са МАСКАРИ крадливи и отровни и токсични. Никой не иска прегръдка с тях, защото ще се Омаскари . . ПИТАМЕ това ли са хората с мозък и интелект в Якоруда ? Това ли е елита и класата на Якоруда ? Тези ли са интелигенцията която представлява града ? Тези ли са най кадърни и можещи , че превърнаха общината в бащиния ? Само те ли заслужават цял живот да ни управляват ? Това не им е бащиния. Тези опетнени хорица нямат качества . Те нямат доблест и чест да си тръгнат сами от властта. Това Статукво е срам и позор. Впили са се във властта като пиявици. Кърлежи свикнали само да смучат. Те ви държат в будна кома . А те си крадат вече 20 години. Алчни и Лакоми за власт и пари. Краят им е близо. Хората ги разбраха и никой не ги иска . Якоруда се събуди. Якоруда ще Прогресира без тях и без модела Пеевски- Магнитски- Ревански- Вакльов, който модел е порочен и пропит от кражби и измами. Изброените ДЕРИБЕИ нямат съвест и морал. Тези МАСКАРИ нямат право и не заслужават да ни управляват повече .Стига толкова . Краят им се вижда. ДРАГО ВАКЛЬОВ ТОЧНО ТЕЗИ ЩЕ ТИ ИЗЯДАТ ГЛАВАТА










