В Благоевград коли не спряха при сирената на 2 юни, законът го изисква!

02 Юни 2025 | 12:25
9 коментара
Общество
Благоевград
В Благоевград коли не спряха при сирената на 2 юни, законът го изисква!
На 2 юни, точно в 12:00 часа, в цялата страна прозвучаха сирени в памет на Христо Ботев и загиналите за свободата на България. Градовете притихнаха в две минути мълчание. Но в Благоевград много от автомобилите продължиха да се движат, въпреки националния призив за спиране и отдаване на почит. 
На ключови улици в централната част на града, репортер на Pirinsko.com засне кадри, в които се вижда, че част от шофьорите не спазват задължението да спрат, а движението продължава почти без прекъсване. Само  пешеходци се спират и свеждат глави.

Според чл. 2, ал. 3 от Наредбата за условията и реда за използване на националната система за ранно предупреждение и оповестяване, при задействане на сирените на 2 юни: Всички пешеходци и водачи на моторни превозни средства са длъжни да преустановят дейностите си и да останат неподвижни в продължение на две минути.“ Неспазването на това правило не само показва липса на уважение, но и подкопава символиката на деня, в който цялата нация се прекланя пред безсмъртния подвиг на Христо Ботев и борците за свобода.

Община Благоевград организира по-рано сутринта тържествена церемония с поднасяне на венци и цветя пред паметника на Христо Ботев.

Но случилото се по улиците показва, че паметта не се пази само с думи и церемонии, а с дела и съзнание.
В Благоевград коли не спряха при сирената на 2 юни, законът го изисква!

Добавени коментари

До Gost0 публикува:
03 Юни 2025 | 14:03
Това е ден за почит към паметта на загиналите за свободата на България! Благодарение на тези хора сега можеш да говориш и пишеш на български език! Няма значение дали се знае къде са "кокалите" на Ботев, или не! Денят е за всички, които са се борили, за да се запази България!
Ама не де! публикува:
02 Юни 2025 | 23:32
Как можаха всички коли по АМ "Струма" да се заковат на място при воя на сирените, а тия по градо да не спират?! Не вервам да не са чули или поне видели, че хората беха като заковани на местата си.
Ама не де! публикува:
02 Юни 2025 | 23:32
Как можаха всички коли по АМ "Струма" да се заковат на място при воя на сирените, а тия по градо да не спират?! Не вервам да не са чули или поне видели, че хората беха като заковани на местата си.
Ама не де! публикува:
02 Юни 2025 | 23:32
Как можаха всички коли по АМ "Струма" да се заковат на място при воя на сирените, а тия по градо да не спират?! Не вервам да не са чули или поне видели, че хората беха като заковани на местата си.
до голяма работа публикува:
02 Юни 2025 | 22:47
Простено да ти е!!!! Лошото е, че в този град вече това е нивото.....
голема работа публикува:
02 Юни 2025 | 21:07
Абе с тва ли се занимавате бе тъпанари-журналисти? Малко ли проблеми има Благоевград, та тъсрите кой не спрял на 2-и юни. Не сте добре...
голема работа публикува:
02 Юни 2025 | 21:07
Абе с тва ли се занимавате бе тъпанари-журналисти? Малко ли проблеми има Благоевград, та тъсрите кой не спрял на 2-и юни. Не сте добре...
Gost0 публикува:
02 Юни 2025 | 14:59
Тази глупост трябва да спе! Вие дори не знаете ,къде са кокалите му,не че е голяма файдата ако знаете де...ама...та като спрат всички,какво,как се уважа един починал човек с молитва,а не със спиране на движението, на коли и пешеходци. Само глупости ,тва не е уважение към починал човек,а дресировка на м@Й муните!
bokluci публикува:
02 Юни 2025 | 13:17
nqma syvest ima samo postotiq e zatova ke si ne ebat i amerikancite i rusnacite

Добавете Вашия коментар

TOP