Установена е водачката прегазила и убила мъжа край Благоевград

09 Октомври 2025 | 09:47
2 коментара
Криминално
Благоевград
Установена е водачката прегазила и убила мъжа край Благоевград
Около 05:46 часа на 09.10.2025 г. на ПП1 Е-79 в района на ж.к „Струмско“ в гр. Благоевград, лек автомобил „Сеат“ с 52-годишна водачка е блъснал 89-годишен мъж ог гр. Благоевград, който е починал, както ви информира първо Pirinsko.com. Той е от симитлийското село Железница , бил е тръгнал пеша към благоевградския квартал Струмско , където имал апартамент. 

По първоначална информация, пешеходецът е изскочил  внезапно на пътното платно.

Първоначално водачката е избягала от мястото на произшествието, но впоследствие е установена чрез ТОЛ камерите.

Пред разследващите тя разказала, че се е изплашила и затова е избягала.

На водачката на автомобила са направени проби с технически средства за употреба на алкохол и наркотични вещества, които са отрицателни.

За слчуая е уведомена ОП-Благоевград.

Работата по установяване на всички факти и обстоятелства, свързани със случая продължава.

Добавени коментари

Местен публикува:
09 Октомври 2025 | 10:28
Водачките на тая възраст едва ли тръгват на път в пет часа. По тоя време обикновено се прибират от кръчма синовете им.
Иван публикува:
09 Октомври 2025 | 10:14
А дали не е шофирал някой друг? Например дрогираното и синче..

Добавете Вашия коментар

TOP