СК „Ел Тепе“ и СК „Банско“ се представиха достойно в IX-то издание на Купа „Велинград – 2025“, което тази година отбеляза рекорден брой участници – 137 състезатели от цялата страна.
На Държавното първенство отборът на СК „Ел Тепе“ завоюва 2 златни, 2 сребърни и 2 бронзови медала, а на Купа „Велинград“ – 1 бронзов медал.
Медалистите са:
Спасимира Шошова – 1 златен и 2 бронзови медала
Иванина Габерова – 1 златен, 1 сребърен медал и 5-то място
Иван Котирков – 1 сребърен медал, 5-то и 7-мо място
Никол Габерова – 1 бронзов медал и две 5-ти места
Отлично се представиха и останалите участници:
Йоан Кленовски – 4-то, 6-то и 10-то място
Георги Котирков – 5-то, 7-мо и 9-то място
Християн Неев – 5-то, 8-мо и 10-то място
Стоян Янчовичин – 9-то, 10-то и 11-то място
Нед Прат – две 9-ти и 12-то място
Емо Юлев – 6-то, 12-то и 13-то място
Най-малките участници – Мирослав Кушлев и Спайк Прат – също показаха голямо старание и спортен дух.
Отборът на СК „Банско“ в състезанието по спринт се представи със следните резултати:
Мария Хинкова – 2-ро място при девойки старша възраст (18 г)
Димитър Михайлов – 13-то място при момчета младша възраст (12 г)
Елина Коева – 14-то място при момичета младша възраст (12 г)
На Държавното първенство по ролкови ски, дисциплина изкачване в класически стил (2.5 км, U12):
Димитър Михайлов – 6-то място
Елина Коева – 15-то място
В дисциплината интервален старт в свободен стил и двамата състезатели се класираха в топ 15, затвърждавайки потенциала си сред най-добрите в страната.
Община Банско благодари на треньорите, родителите и организаторите за усилията и подкрепата и ще продължи да насърчава спорта и развитието на младите надежди.











