Училището в с. Бачево тържествено отбеляза 150-годишнината от избухването на Априлското въстание
22 Април 2026 | 09:34
0 коментара
Култура
Благоевград

B ОУ ,,Св. св. Кирил и Методий”, с. Бачево тържествено отбеляза 150-годишнината от избухването на Априлското въстание – едно от най-паметните и героични събития в българската история.
С почетно шествие и вълнуваща програма ученици и учители си спомниха за подвига на онези смели българи, които с вяра, решителност и саможертва поеха по пътя към свободата. Събитието беше уважено и от г-жа Росица Чатлабашева – кмет на село Бачево.
Априлското въстание остава вечен символ на родолюбие, достойнство и на непоколебимия български дух.
Нека помним, че свободата има висока цена и че наш дълг е да пазим жив спомена за онези, които я извоюваха с живота си.
Поклон пред героите на Априлското въстание!
С почетно шествие и вълнуваща програма ученици и учители си спомниха за подвига на онези смели българи, които с вяра, решителност и саможертва поеха по пътя към свободата. Събитието беше уважено и от г-жа Росица Чатлабашева – кмет на село Бачево.
Априлското въстание остава вечен символ на родолюбие, достойнство и на непоколебимия български дух.
Нека помним, че свободата има висока цена и че наш дълг е да пазим жив спомена за онези, които я извоюваха с живота си.
Поклон пред героите на Априлското въстание!






