Ученик от Разлог спечели второ място в националното състезание Начертай картата на България
03 Април 2025 | 18:50
1 коментара
Общество
Благоевград

Иван Фарфаров от ОУ „Никола Парапунов“ спечели второ място в националното състезание „Начертай картата на България“, организирано по случай 140-годишнината от Съединението на България.
Сред над 1000 участници той показа талант и упоритост.
Във връзка с тазгодишната 140-ата годишнина от Съединението на България, фондация Активна историческа карта организира състезание за ученици на тема „Начертай карта на България“.
Целта на състезанието е да насърчи използването на карти в обучението, разпространи информация за българската картография и привлече вниманието към българската история и география. Не по-малко важно е да ознаменуваме годишнината подобаващо!

Добавени коментари
Разлог публикува:
03 Април 2025 | 23:44
Браво Иване!Само напред.Ти си добро и любознателно момче.Успех!






