Ученици засадиха дръвчета и билки в двора на училището в Крупник
05 Април 2026 | 11:23
0 коментара
Общество
Благоевград

СУ „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Крупник е част от кампанията – Засади дръвче – възстанови равновесието в природата , инициатива по проект „Обичам моето училище“ на английската благотворителна организация lightsource LightSource Charity .
Училището получи благотворително дръвчета и пакет „Зелен двор“, включващ: мента, мащерка, розмарин, салвия и здравец, а учениците с много хъс, трудолюбие и екипен дух демонстрираха, че когато са обединени от добра кауза, могат да постигнат много.
„Засаждането на дръвче е акт на вяра, че светът може да бъде по-зелен, че равновесието в природата може да бъде възстановено, ако всеки от нас подаде ръка. Земята не иска много от нас – само малко място в двора ни и малко грижа в началото. В замяна тя ни връща хармония. В свят, в който често говорим за промяна, днес нашите ученици я направиха реалност със собствените си ръце.
Пакетът „Зелен двор“ е нашият начин да кажем „Благодаря“ на природата и да поемем отговорност за мястото, което наричаме дом.
Да засадиш дръвче е най-тихият, но и най-могъщият начин да кажеш:
„Тук съм. Грижа ме е. Искам след мен да остане нещо по-добро.“
С благодарности към lightsource LightSource Charity- заедно правим учебната среда по-зелена и вдъхновяваща“, написаха от училищното ръководство.
Училището получи благотворително дръвчета и пакет „Зелен двор“, включващ: мента, мащерка, розмарин, салвия и здравец, а учениците с много хъс, трудолюбие и екипен дух демонстрираха, че когато са обединени от добра кауза, могат да постигнат много.
„Засаждането на дръвче е акт на вяра, че светът може да бъде по-зелен, че равновесието в природата може да бъде възстановено, ако всеки от нас подаде ръка. Земята не иска много от нас – само малко място в двора ни и малко грижа в началото. В замяна тя ни връща хармония. В свят, в който често говорим за промяна, днес нашите ученици я направиха реалност със собствените си ръце.
Пакетът „Зелен двор“ е нашият начин да кажем „Благодаря“ на природата и да поемем отговорност за мястото, което наричаме дом.
Да засадиш дръвче е най-тихият, но и най-могъщият начин да кажеш:
„Тук съм. Грижа ме е. Искам след мен да остане нещо по-добро.“
С благодарности към lightsource LightSource Charity- заедно правим учебната среда по-зелена и вдъхновяваща“, написаха от училищното ръководство.






