Ученици в Якоруда отбелязаха Международния ден в памет на жертвите на Холокоста
29 Януари 2026 | 09:41
1 коментара
Култура
Благоевград

В СУ „Св. Св. Кирил и Методий“ – гр. Якоруда, заедно с учениците от 7a, 8a и 9 а клас, под ръководството на г-жа Т. Калоянова и г-жа С. Тодева, отбелязахме Международния ден в памет на жертвите на Холокоста – ден на памет, размисъл и почит. С думи, символично запалване на свещи и минута мълчание си припомнихме една от най-мрачните страници в историята на човечеството и отправихме важно послание – че омразата, расизмът и нетолерантността нямат място нито в обществото, нито в училище. 27 януари ни напомня за отговорността, която носим всички ние – да бъдем хора, да бъдем смели, да бъдем добри. Нека изберем паметта вместо забравата, човечността вместо омразата! Да помним, за да не се повтаря!


Добавени коментари
Росен Мозър публикува:
30 Януари 2026 | 08:45
Убиването трябва да се чувства добре и на бог. Прави го през цялото време. Защо позволи 6 милиона евреи да загина?. Бог се почувствал всемогъщ. Не сме ли създадени по негов образ и подобие?






