Ученици от СУ „Христо Ботев“ в Кочериново, с 6 медала и 4 купи от Национален турнир

22 Юни 2025 | 18:36
0 коментара
Спорт
Кюстендил
Ученици от СУ  Христо Ботев  в Кочериново, с 6 медала и 4 купи от Национален турнир

Ученици от СУ „Христо Ботев“ в Кочериново, състезатели от Бадминтон клуб „Галакси“, завоюваха 6 медала и 4 купи от Столичния ученически турнир по бадминтон „Златно перце“, който се проведе вчера в София. 

При момчета до 10 г. - Захари Михов спечели бронзов медал, при момичета до 10 г. - Диана Крашевска завоюва сребърен медал, а Анна Балабанова - бронзов.

При момчета до 13 г. - Константин Миланов и Димитър Йорданов спечелиха бронзови медали. При момичета до 13 г. - Владимира Мазурска спечели сребърен медал.

Голямата гордост за Бадминтон клуб „Галакси“ с ръководител Калинка Йорданова обаче е спечелването на отборно първо място. 

Общо 18 ученици от СУ-Кочериново, взеха участие в надпреварата, която бе изключително оспорвана.

Националният ученически турнир „Златно перце“ е традиционен и се организира от Българската федерация по бадминтон със съдействието на Министерството на младежта и спорта.

Ученици от СУ  Христо Ботев  в Кочериново, с 6 медала и 4 купи от Национален турнир
Ученици от СУ  Христо Ботев  в Кочериново, с 6 медала и 4 купи от Национален турнир

Добавете Вашия коментар

TOP