Ученици от Банско участваха в конференция за развитието на ядрената енергетика
07 Ноември 2025 | 09:23
1 коментара
Общество
Благоевград

Ученици от 10А клас на ПЛТГ „Никола Вапцаров“ – гр. Банско, заедно с преподавателя си по физика г-жа Людмила Стоянова, взеха участие в национална конференция на тема „Развитие на човешките ресурси в ядрената сфера“.
Събитието се проведе по покана на Българското ядрено дружество и даде възможност на младите хора да се запознаят с перспективите за развитие и реализация в областта на ядрената енергетика. Участниците научиха повече за професиите, които предлага секторът, за възможностите за обучение и стажове, както и за ролята на новите технологии в ядрената индустрия.
Ръководството на ПЛТГ „Никола Вапцаров“ насърчава участието на своите ученици в инициативи, свързани с науката, иновациите и бъдещите професии, които изискват висока подготовка и интерес към точните науки.
Събитието се проведе по покана на Българското ядрено дружество и даде възможност на младите хора да се запознаят с перспективите за развитие и реализация в областта на ядрената енергетика. Участниците научиха повече за професиите, които предлага секторът, за възможностите за обучение и стажове, както и за ролята на новите технологии в ядрената индустрия.
Ръководството на ПЛТГ „Никола Вапцаров“ насърчава участието на своите ученици в инициативи, свързани с науката, иновациите и бъдещите професии, които изискват висока подготовка и интерес към точните науки.
Добавени коментари
Митко публикува:
07 Ноември 2025 | 11:19
Увeличaванeто на пeниca у дома е pеално, спoделям моя oпит:--- https://come.ac/power









